2015-04-23 Sukcesy Grupy Teakwondo Drzonowo – spotkanie z Wójtem Gminy

W dniu 23 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Drzonowie odbyło się spotkanie z wójtem gminy Kołobrzeg panem Włodzimierzem Popiołkiem, zorganizowane przez panią dyrektor Irenę Pietrzykowską i rodziców. Bohaterami byli adepci szkółki Taekwon-do „Hwa-Rang” trenowanej przez Pana Dawida Świtonia.

W spotkaniu wzięli także udział: opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Liliana Łosiakoraz pan Dariusz Pietrzykowski pedagog szkolny. Zaproszono również panią Grażynę Kornacką, przyjaciółkę drużyny, która zawsze kiedy może, wyciąga w kierunku grupy swoją pomocną dłoń.

Podczas spotkania wyświetlono wszystkim zebranym pokaz zdjęć ukazujących osiągnięcia dzieci, działającej już dwa lata szkółki. W roku 2014 uczniowie zdobyli na Ogólnopolskim Turnieju Taekwondo 9, a w 2015 już 15 medali. Pani dyrektor wraz z wójtem wręczyli trenerowi podziękowanie za tak ogromy wkład w życie społeczności  Zespołu Szkół w Drzonowie, natomiast dzieci postanowiły przyznać panu Dawidowi Certyfikat Supertrenera. Dyplomy uznania osiągnięć w sporcie i sztukach walki otrzymały także dzieci.  Na ręce opiekuna grupy rodzice złożyli maskotkę – misia ubranego w dobok (stój taekwondo), który ma przynosić drużynie szczęście, a dzieci mają za zadanie wybrać dla niego imię. Jednym z  ostatnich, ale zarazem najsłodszym prezentem od pani dyrektor był tort w kształcie dobok-a z medalami taekwondo, który był małym dziełem sztuki cukierniczej. Każde dziecko chciało otrzymać kawałek ze złotym medalem…

Największym i niespodziewanym prezentem od pana wójta była obietnica, że Gmina Kołobrzeg obejmie swoim wsparciem i patronatem szkołę Taekwondo „Hwa-Rang” (kwiat młodzieży) z Drzonowa. Dzieci  i rodzice ten prezent przyjęli z uśmiechem na twarzy i nagrodzili gromkimi brawami. Takie wsparcie bardzo wiele dla nich znaczy, za co raz jeszcze panu wójtowi serdecznie dziękujemy.

W chwili obecnej grupa liczy 20 dzieci i młodzieży  oraz 3 dorosłych. Udział w zajęciach to ciężka i systematyczna praca, która uczy wytrwałości, odwagi oraz rozwija sprawność fizyczną. Pan Dawid Świtoń to trener posiadający doskonałe umiejętności sportowe, ale także pedagogiczne. Dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom stworzył zgraną, przestrzegającą zasad Taekwon-do i ciężko pracującą grupę, do której serdecznie zapraszamy.

Wszystkich chętnych: dzieci od lat 5, poprzez młodzież, a na dorosłych kończąc, chcących brać udział w zajęciach grupy Taekwon-do w Drzonowie zachęcamy do zgłoszenia swojej decyzji trenerowi panu Dawidowi Świtoniowi (II DAN) – kontakt:  519 470 530 i dokonania formalności. Opłata miesięczna wynosi  50 złotych, a zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (wtorek i czwartek) od godziny 17.00 do 18.20 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Drzonowie.

Tekst i zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska – zespół ds. promocji i wizerunku szkoły

http://gmina.kolobrzeg.pl/archiwum-wydarzen/wydarzenia-2015/2423-sukcesy-grupy-teakwondo-drzonowo-spotkanie-z-wojtem-gminy

Dodaj komentarz