Sukces Taekwon-do „Hwa-Rang” z Drzonowa na zawodach Polish Open!

 

W dniu 30 stycznia 2016 r. odbyły się zawody Taekwon-do ITF „Polish Open” w Brzegu Dolnym. Organizatorem zawodów był Klub Sztuk Walki Avasatare z Brzegu Dolnego należący do Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF.

Ponieważ były to tzw. zawody otwarte (open), to brali w nich również udział zawodnicy z innych federacji Taekwon-Do. Ten fakt oraz duża liczba startujących zawodników (około 200) spowodowała, że współzawodnictwo było na naprawdę wysokim poziomie.

W zawodach „Polish Open” w Brzegu Dolnym uczestniczyło 14 zawodników ze  Szkoły Taekwon-do ITF „Hwa-Rang” z sekcji z Drzonowa, którzy i tym razem odnieśli duży sukces zdobywając 7 medali, tym aż pięć złotych, jeden srebrny i jeden brązowy, co świadczy o postępach poczynionych przez zawodników.

Udział w wyjeździe wzięli prawie wszyscy adepci szkoły „Hwa-Rang” z Drzonowa (choroba nie pozwoliła niektórym na udział w długo oczekiwanym wyjeździe). Do zawodów zostało wytypowanych przez trenera Ireneusza Jasińskiego ich aż czternastu. Było to możliwe również dzięki dotacji Gminy Kołobrzeg, którą otrzymało założone przez rodziców dzieci Stowarzyszenie „Hwa-Rang” działające na ich rzecz.

A oto skład drużyny i osiągnięte wyniki:

 1. Jakub Kowalczyk – złoto w układach formalnych chłopców do 9 cup i brąz w technikach specjalnych chłopców powyżej 135 cm,
 2. Kacper Czołnowski – złoto w technikach specjalnych chłopców do 135 cm,
 3. Wszelaki Karol – złoto w układach formalnych młodzików do 8 cup,
 4. Marcelina Skwarek – złoto w układach formalnych dziewcząt do 7 cup,
 5. Martyna Biedrzycka, – złoto w układach formalnych młodziczek do 7 cup,
 6. Zuzanna Dołęgowska – srebro w technikach specjalnych dziewczynek powyżej 130 cm.

Bez medali, aczkolwiek godnie reprezentowali nasz klub również inni zawodnicy:

 1. Amelia Michlewicz,
 2. Feliks Wszelaki,
 3. Jakub Strzechmiński,
 4. Martyna Królikowska,
 5. Martyna Warlikowska,
 6. Maja Czołnowska,
 7. Maja Warlikowska,
 8. Marcel Sobczak.

Nasi juniorzy uczestniczyli w konkurencji układów formalnych, w których zawarte są wszystkie techniki bloków i ataku a także w konkurowali w technikach specjalnych, polegających na wykonaniu określonych kopnięć w deskę, z reguły zawieszoną wysoko nad głową.

W trakcie tej imprezy sportowej spotkali się zawodnicy z kilkunastu szkół i klubów z całej Polski, wymieniając się nawzajem swoimi doświadczeniami i wspólnie trenując, a także zawierając nowe znajomości i przyjaźnie.

Zawody uświetniły zmagania zawodników z czarnymi pasami, którzy to zaprezentowali swoje umiejętności, a co wzbudzało podziw w oczach naszych uczniów.

W wyjeździe wziął udział (po kilkumiesięcznej przerwie w trenowaniu) trener Dawid Świtoń (II Dan). Wspólnie spędzony czas i obecność dobrze znanego trenera bardzo pomogły dzieciom w pokonaniu tremy i zmęczenia związanego w długą podróżą. Dzieci nawiązały nowe kontakty, a niektóre spotkały się kolejny raz z już poznanymi wcześniej zawodnikami z innych szkół z całej Polski.

Ciesząc się z osiągniętych sukcesów nie można zapomnieć o naszym dotychczasowym trenerze Panu Ireneuszu Jasińskim (III Dan), którego pożegnaliśmy kilkanaście dni temu, a który przez kilka miesięcy profesjonalnie trenował nasze dzieci w Drzonowie (obecnie trenuje w Dźwirzynie).         Jednym z głównych celów jego treningów było także przygotowanie dzieci właśnie do zawodów w Brzegu Dolnym, co zostało zrealizowane znakomicie – liczne medale to zaświadczają. Należy podkreślić, że dzieci wytrenowane były nie tylko technicznie i fizycznie lecz również przygotowane psychicznie zarówno na sukces jak i porażkę.

Niespodzianką dla dzieci był relaks w pobliskim kompleksie basenowym po zakończonych zawodach.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom!

Dzieciaki z Drzonowa!

Osoby zainteresowane udziałem w treningach prosimy o kontakt z trenerem:

Drzonowo: Dawid Świtoń tel: 519 470 530, e-mail: dawid.kol@vp.pl

Tekst: Marek Dołęgowski i Dawid Świtoń,                                                      zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska

http://gmina.kolobrzeg.pl/archiwum-wydarzen/wydarzenia-2016/2843-sukces-taekwon-do-hwa-rang-z-drzonowa-na-zawodach-polish-open

Dodaj komentarz