Puchar Pomorza 9 medali zawodników Hwa Rang z Drzonowa

„Sukcesu nie mierzy się ilością pucharów, ale tym jaki dystans musiałeśprzebyć, aby dotrzeć w miejsce, w którym jesteś stamtąd gdzie byłeś”. Ten cytat oddaje wysiłek wszystkich zawodników Szkoły Taekwon-do „Hwa-Rang” z Drzonowa, którzy dzielnie reprezentowali Gminę Kołobrzeg w  Pucharze Pomorza Taekwon-Do ITF w Kołobrzegu. W zawodach wzięło udział 180 zawodników z całej Polski.

Dzieci i młodzież dzielnie walczyła zdobywając, aż 9 MEDALI – a oto nasi medaliści:

Marcelina Skwarek złoto w technikach specjalnych i brąz w układach formalnych,

Wiktoria Świtoń złoto w technikach specjalnych i brąz w walkach light contakt,

Jakub Kowalczyk złoto w układach formalnych i brąz w technikach specjalnych,

Karol Wszelaki srebro w technikach specjalnych,

Zuzanna Dołęgowska brąz w układach formalnych.

Sukces nie ominął także drużyny trenera Dawida Świtonia II DAN, który zdobył złoty medal w układach formalnych stopni mistrzowskich pokonując bardzo utytuowanych zawodników uczestników Mistrzostw Świata i Europy. Uczestnictwo trenera w zawodach wzbudziło w dzieciach jeszcze większy szacunek do jego osoby. Tego dnia ich trener pokazał, że nie tylko wymaga i uczy, ale na równi z nimi zmaga się z trudami współzawodnictwa sportowego, choć na wyższym od nich poziomie.

Tego dnia naszej reprezentacji (ale i wszystkim zawodnikom Pucharu Pomorza) towarzyszyły: łzy, pot, chwile zwątpienia, złość, nuta ludzkiej zazdrości, jak również szczęście, duma i zadowolenie z możliwości kolejnego spotkania z zawodnikami z całej Polski. Taki jest sport, uczy nas wszystkich pokory do życia, walki i wytrwałości, dlatego szczególnie ważni są dla nas wszyscy pozostali zawodnicy, którzy walczyli do końca na miarę swoich możliwości i włożyli dużo systematycznej pracy w przygotowania do udziału w zawodach. Najważniejsze jest to, by nie dawać za wygraną i walczyć dalej, bo my wiemy, że każdego z nich jest stać na medal i to tylko kwestia czasu. Słowa uznania za dzielnąi wytrwałą walkę kierujemy do:

– Bartosza Barana.

– Feliksa Wszelakiego,

– Kuby Strzechmińskiego,

– Marcela Sobczaka,

– Kacpra Czołnowskiego,

– Mai Czołnowskiej,

– Mai Warlikowskiej,

– Martyny Biedrzyckiej,

– Martyny Warlikowskiej,

Dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami, a najważniejsze jest to, że czynnie uprawiacie sport, cieszycie się z tego i tworzycie fajną, zgraną grupę, która bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Jako przedstawiciel Gminy Kołobrzeg, w uroczystym otwarciu zawodów, udział wziął zastępca Wójta Maciej Bejnarowicz. Prezes Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF Sławomir Gruszczyński VII DAN w swoim wystąpieniu podkreślił ważną rolę samorządów w spieraniu rozwoju sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenach  gmin.

Od wielu lat rozwój sztuki walki Taekwon-do na Pomorzu promuje nasz drugi trener Ireneusz Jasiński III DAN, główny organizator Pucharu Pomorza. Pan Ireneusz prowadzi sekcję w Dźwirzynie, która zaprasza w swoje szeregi wszystkich chętnych przez cały rok szkolny. Dzięki dotacji otrzymanej przez Stowarzyszenie Szkoła Taekwon-do „Hwa-Rang” z Drzonowa z Gminy Kołobrzeg dzieci z terenu gminy mogą cyklicznie trenować w dwóch sekcjach w Drzonowie i Dźwirzynie oraz uczestniczyć w zawodach o randze ogólnopolskiej.

W dobrych i złych chwilach jak zwykle towarzyszyły dzieciom ich rodziny. Na widowni dopingowali naszych zawodników rodzice, rodzeństwo, wujkowie, ciocie, dziadkowie i znajomi. Cenimy sobie bardzo udaną współpracę rodziców dzieci Szkoły Hwa-Rang z Drzonowa na rzecz swoich pociech. Gdyby nie oni: ich zaangażowanie, przywożenie dzieci na treningi, cotygodniowe oczekiwanie na dzieci, aż zajęcia dobiegną końca, dopingowanie, pocieszanie i motywowanie do systematyczności – to sukces każdego z „naszych rodziców”, przekładający się na sukces ich dzieci. Miarą takiego sukcesu nie zawsze jest medal.

Ucieszyliśmy się także widząc na widowni naszych przyjaciół z naszej bliźniaczej sekcji z Dźwirzyna, którzy, jeszcze nie startując, obserwowali z nami przebieg zawodów. Pewnie jeszcze wiele wspólnych wyjazdów na zawody przed nami. Kolejne zawody to Mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF w czerwcu 2016 r. w Nałęczowie. Życzymy sobie kolejnego sukcesu, zabawy i zdrowej rywalizacji takiej jak ta.

Osoby zainteresowane treningami Taekwon-do ITF zapraszamy do kontaktu z trenerami:
w Drzonowie i Dźwirzynie: Dawid Świtoń (II DAN)
tel. 519 470 530, e-mail: dawid.kol@vp.pl
w Kołobrzegu: Mirosław Pękul (V DAN)
tel. 698 614 285, e-mail: mironpe@wp.pl

http://www.gmina.kolobrzeg.pl/archiwum-wydarzen/wydarzenia-2016/2953-puchar-pomorza-9-medali-zawodnikow-hwa-rang-z-drzonowa

Dodaj komentarz