2016-06-10 Jedenaście medali w Nałęczowie!

„Kwiat młodzieży” z Drzonowa zdobył 11 medali na Mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do itf w Nałęczowie ! Jak co roku 11 czerwca 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF organizowane w Nałęczowie koło Lublina.

W tegorocznych Mistrzostwach po raz drugi wzięły udział dzieci ze Szkoły Taekwon-do ITF „Hwa-Rang” z Drzonowa. 14 zawodników stanęło w szranki współzawodnictwa, a 2 początkujących uczniów naszej szkoły (posiadający białe pasy) uczestniczyło w zawodach jako obserwatorzy. Dodatkowo w barwach naszej szkoły wystartowała uczennica Pana Mirosława Pękula (V Dan) Wiktoria Świtoń.

Poziom sportowy Mistrzostw jak zwykle był wysoki, co nie przeszkodziło naszym młodym zawodnikom w osiągnięciu wielu sukcesów. Dzięki zaangażowaniu, profesjonalizmowi naszego trenera Pana Dawida Świtonia (II Dan) i ciężkiej całorocznej pracy dzieci nasza drużyna zdobyła aż 11 medali  (3 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe). To największa jak dotychczas ilość medali zdobytych przez naszych zawodników podczas zawodów o randze mistrzowskiej! Na podium, reprezentując region nadmorski – Gminę Kołobrzeg, na tle innych szkół z całej Polski stanęli:

 1. Marcelina Skwarekzłoto w układach formalnych (tul) dziewczynek do 7 cup oraz złoto w technikach specjalnych dzieci
 2. Jakub Kowalczykzłoto  w układach formalnych chłopców do 8 cup
 3. Zuzanna Dołęgowskasrebro w układach formalnych dziewczynek do 8 cup oraz srebro w technikach specjalnych
 4. Kacper Czołnowskisrebro w układach formalnych chłopców do 7 cup oraz srebro w technikach specjalnych chłopców do 140 cm
 5. Martyna Warlikowskasrebro w technikach specjalnych młodziczek do 140 cm.
 6. Amelia Michlewiczbrąz w układach formalnych dziewczynek do 7 cup oraz brąz w technikach specjalnych
 7. Martyna Biedrzyckabrąz w układach formalnych dziewcząt do 7 cup.

Z równie dużym poświęceniem walczyli także nasi pozostali zawodnicy, którym należą się słowa uznania za całoroczną ciężką pracę, wytrwałość, walkę ze stresem i opanowanie, byli to:

 1. Bartosz Baran,
 2. Feliks Wszelaki,
 3. Filip Baran,
 4. Jakub Strzechmiński,
 5. Karol Wszelaki,
 6. Maja Czołnowska,
 7. Maja Warlikowska,
 8. Marcel Sobczak,
 9. Martyna Królikowska,
 10. Wiktoria Świtoń.

W woli wyjaśnienia dla osób nie mających styczności ze sztuką walki Taekwon-do nasi zawodnicy rywalizowali z innymi uczestnikami Mistrzostw podczas dwóch konkurencji:
układów formalnych, które polegają na prawidłowym zaprezentowaniu różnych technik bloków i ataków wykonywanych rękoma i nogami.
techniki specjalne polegające zaś na wykonaniu określonych kopnięć dosiężnych w deskę, zazwyczaj zawieszoną powyżej głowy zawodnika.

Chcieli byśmy podkreślić, że zawody Taekwon-do to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także okazja do spotkania przyjaciół mających tę samą pasję z innych części Polski. W trakcie tegorocznych mistrzostw spotkało się w Nałęczowie ponad 150 najlepszych zawodników z kilkunastu klubów z terenu całego kraju.Nasze dzieci prócz odświeżenia starych, zawarli również nowe znajomości i przyjaźnie. Miło nam było wspólnie podróżować i spędzać czas wolny z zawodnikami szkoły „Jul Dong” z Kołobrzegu, których trenerem jest Pan Mirosław Pękul (V DAN). Wspólnie sobie dopingowaliśmy i trzymaliśmy kciuki. Bardzo pozytywne było to, że dużo starsi zawodnicy Pana Mirka bez problemu potrafili znaleźć wspólny język z naszymi początkującymi i dużo młodszymi zawodnikami – byli dla nich wzorem do naśladowania. To świadczy o stosowaniu przez nich w życiu codziennym zasad Taekwon-do.

Tradycyjnie zawody uświetniły zmagania zawodników z czarnymi pasami (stopnie mistrzowskie) zarówno w układach formalnych (tul), technikach specjalnych, oraz w najbardziej widowiskowej tradycyjnej walce sportowej.

Rodzice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Szkoła Taekwon-do „Hwa-Rang” z Drzonowa pragną dodać, że sukcesy naszych dzieci nie były by możliwe dzięki poświęceniu i profesjonalizmowi naszego trenera Pana Dawida Świtonia (II Dan), który w treningi wkłada nie tylko swoją wiedzę i umiejętności, ale co dla nas i dzieci jest najważniejsze serce. Obecność trenera pozwoliła dzieciom opanować stres w trakcie zawodów, motywowała do walki o zwycięstwo, ale i pocieszała w chwili przegranej – bo to tylko sport, na który składa się wiele sukcesów, ale i wiele porażek. Całe zaangażowanie pana Dawida Świtonia przekłada się na to, że jest uwielbiany przez dzieci i jest dla nich prawdziwym wzorem do naśladowania.

Taekwon-do to nie tylko sport, lecz sztuka walki. Istotnym celem jej jest wychowanie młodzieży w myśl pięciu głównych zasad: grzeczności,  uczciwości, wytrwałości, samokontroli i odwagi.

Wyjazd na Mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF stał się również doskonałą okazją zwiedzenia przez dzieci miasta Torunia. Oczywiście nie można było nie odwiedzić Domu Kopernika oraz Muzeum Piernika Toruńskiego. Dzieci zwiedziły także Toruńskie Stare Miasto oraz zaopatrzyły się w pamiątki, w tym słynne oryginalne Toruńskie Pierniki. Dwa wieczory spędziliśmy przechadzając się po przepięknym Parku Zdrojowym wNałęczowie – najstarszym polskim uzdrowisku, jedząc smakołyki w tamtejszej Czekoladziarni Wedla.

Udział wszystkich dzieci w zawodach nie byłby możliwy dzięki dodatkowej dotacji udzielonej przez Urząd Gminy Kołobrzeg, przeznaczonej na sfinansowanie kosztów przejazdu oraz zakwaterowania z wyżywieniem.

Wszystkie dzieci mogły także godnie wystąpić w morskich barwach z logo naszej szkoły i firmy RADMAT (USŁUGI BRUKARSKIE I WODNO-KANLIZACYJNE), dzięki naszemu sponsorowi Panu Radosławowi Matyjach, który to ufundował wszystkim dzieciom bluzy sportowe, które pięknie wyróżniały naszą grupę na tle innych drużyn oraz wzbudzały zainteresowanie i miłe komentarze przechodniów w Toruniu i Nałęczowie. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Radkowi za zrozumienie potrzeb naszych dzieci i bezinteresowną pomoc, wynikającą z jego pasji do uprawiania sportu.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wyjazd osobom!

Tekst: Rodzice dzieci ze Szkoły Taekwon-do „Hwa-Rang” z Drzonowa.

Zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska.

Osoby zainteresowane udziałem w treningach prosimy o kontakt z trenerami:

Drzonowo i Dźwirzyno:

Dawid Świtoń tel: 519 470 530, e-mail: dawid.kol@vp.pl

 

http://gmina.kolobrzeg.pl/archiwum-wydarzen/wydarzenia-2016/3110-jedenascie-medali-w-naleczowie

Dodaj komentarz