2017-03-17/19 Taekwon-Do ITF Czech Open 2017 w Nyburku

W dniach 17-19 marca 2017 r., odbył się Puchar Europy w Taekwon-Do ITF – Czech Open w mieście Nymburk koło Pragi. Do zawodów przystąpiło 530 zawodników z niemal całej Europy, m.in. z Holandii, Rosji, Ukrainy, Finlandii, Grecji. Gminę Kołobrzeg z sukcesami reprezentowała szkoła ,,Hwa – Rang” z Drzonowa przywożąc z Czech dwa brązowe medale….

W dniach 17-19 marca 2017 r., odbył się Puchar Europy w Taekwon-Do ITF – Czech Open w mieście Nymburk koło Pragi. Do zawodów przystąpiło 530 zawodników z niemal całej Europy, m.in. z Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Ukrainy, Macedonii, Bułgarii, Grecji, Serbii, Włoch, Francji, Holandii, Gminę Kołobrzeg z sukcesami reprezentowało Stowarzyszenie Szkoła ,,Hwa – Rang” z Drzonowa przywożąc z Czech dwa brązowe medale…

Ogromnym sukcesem podopiecznych Dawida Świtonia (III Dan) było wywalczenie dwóch brązowych medali w układach formalnych przez Marcelinę Skwarek z Drzonowa oraz Kazika Ciołka z Dźwirzyna. Dla Kazika były to pierwsze w życiu zawody Taekwon-Do, więc radość była podwójna. Marcelina pomimo młodego wieku to już nasza multimedalistka, która zgarniała już medale z najcenniejszego kruszcu na największych ogólnopolskich zawodach, jest też aktualną Mistrzynią Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-Do w układach formalnych i technikach specjalnych w kategorii dzieci, a brązowy medal na Pucharze Europy w doborowym międzynarodowym towarzystwie jest potwierdzeniem jej dużego talentu i zdyscyplinowania na treningach. – podkreśla Marek Dołęgowski prezes stowarzyszenia.

Z bardzo dobrej strony walcząc z całych sił z zawodnikami z całej Europy niekiedy ocierając się o podium zaprezentowali się również:

Martyna Biedrzycka – sekcja Drzonowo,

Martyna Warlikowska – sekcja Drzonowo,

Zuzanna Dołęgowska – sekcja Drzonowo,

Gracjan Ziemiański  – sekcja Dźwirzyno,

Kacper Czołnowski – sekcja Drzonowo,

Jakub Kowalczyk – sekcja Drzonowo.

Wyjazd na Czech Open był dla nas wielkim wyzwaniem, ale poprzedzony wielką pracą dzieci na treningach, czasami towarzyszyły nam kontuzje, często ból, a nawet łzy… ale sukcesy rodzą się w bólach. Jesteśmy bardzo dumni z naszych dzielnych zawodników. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi z wielkim zastrzykiem wiedzy jak również pokory. Dzięki wyjazdowi do Czech mieliśmy okazje zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami na starym kontynencie. Wiemy do jakiego poziomu w Taekwon-Do mamy dążyć i tam właśnie będziemy zmierzać – kontynuuje Marek Dołęgowski.

Jak zawsze zarząd Stowarzyszenia i rodzice zrobili co w ich mocy, żeby dzieci mogły także mile, jak i wartościowo spędzić wolny czas pomiędzy rozgrywkami sportowymi. Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Kołobrzeg, która udzieliła Stowarzyszeniu dotacji na promocję sportu i rekreacji na terenie Gminy Kołobrzeg w roku 2017 dzieci mogły zwiedzić także Pragę, która przywitała je słońcem i wiosną. Wspólny wyjazd i udział w zawodach zintegrował bardzo grupę najstarszych zawodników trenera Dawida Świtonia – III DAN. Dzieci i młodzież wspaniale spędzała wspólnie czas na treningach, wymianie doświadczeń i zabawie. Dziękujemy serdecznie uczniowi trenera Mirosława Pękula – V DAN z zaprzyjaźnionej Szkoły Taekwon-do „Jul-Dong” z Kołobrzegu Matthew Kolikowi za wspólnie spędzony czas. Nasi zawodnicy poznali swoich rówieśników z innych krajów, co było dla nich nowym doświadczeniem i możliwością do wykorzystania umiejętności władania językiem angielskim.

Sport uczy wytrwałości i pokory do życia, daje ogrom satysfakcji i zadowolenia ze zdobytych sukcesów. Grupa „Hwa-Rang” odnotowała właśnie na kartach swojej historii bardzo ważny sukces, swoich podopiecznych Marcelinki i Kazika, ale również sukces naszego trenera, który jak mawia „jest tylko rzemieślnikiem…”, ale bez jego pasji i zamiłowania do Taekwon-do, doskonałego kontaktu z dziećmi, codziennej życzliwości i skromności nie zadziałoby się tak wiele. Dzieci uwierzyły w swoje możliwości, wytyczyły sobie nowe cele.

Rodzice zawodników pragną serdecznie podziękować władzom Gminy Kołobrzeg za okazane wsparcie finansowe, bez którego wyjazd na zawody nie byłby możliwy z tak dużą reprezentacją, a trenerowi za wspaniałą pracę z naszymi dziećmi, której efekty dodają im skrzydeł. Wszystkim zawodnikom życzymy dalszych sukcesów, a wszystkich mieszkańców Gminy Kołobrzeg zapraszamy do obejrzenia zmagań naszych wszystkich dzieci podczas zbliżającego się dużymi krokami Pucharu Pomorza, który odbędzie się 8 kwietnia 2017 r. w Kołobrzegu.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z pokazem. Więcej zdjęć już wkrótce!

Poniżej artykuł z papierowego wydania Gazety Kołobrzeskiej nr 12 z dnia 24 marca 2017 r. Zachęcamy do zakupu pamiątkowego egzemplarza:

Całe zawody można obejrzeć na stronie Czeskiego Związku Taekwon-do http://taekwondo.cz/

Dzień 1: 18 marca 2017 r. www.tvcom.cz

http://www.tvcom.cz/#2017-03-18

Dzień 2: 19 marca 2017 r. www.tvcom.cz

http://www.tvcom.cz/#2017-03-19

Szczegółowe wyniki zawodów w PDF znajdują się pod adresem http://taekwondo.cz/dokument/2017_co_results.pdf  lub na naszym serwerze: www.hwa-rang.pl

 Artykuły o naszych sukcesach w innych portalach:

  1. Gmina Kołobrzeg
  2. www.e-kg.pl
  3. www.takze.pl

Tekst: Anna Stefaniak-Dołęgowska i Dawid Świtoń.                                             Zdjęcia i filmy: Anna Stefaniak-Dołęgowska.