2017-08-14 Marzenia się spełniają – Obóz Sportowy 2017

Marzenia się spełniają…..

Dzieci i młodzież ćwicząca Taekwon-do w naszej gminie mogła po raz pierwszy wziąć udział w obozie sportowo-rekreacyjnym, który zorganizowało Stowarzyszenie Szkoła Teakwon-do „Hwa-Rang” z Drzonowa.

Wakacje dobiegły końca, czas powracać do szkolnych ławek. W tym roku uczniowie trenera Dawida Świtonia III DAN, mogą mile wspominać czas spędzony przez niech wraz z nim na obozie sportowo-rekreacyjnym w Czaplinku.

Przez niespełna dwa tygodnie dwudziesto trzy osobowa grupa dzieci, młodzieży i dwojga dorosłych mogła: wypoczywać nad malowniczym jeziorem położonym w Parku Krajobrazowym nad jeziorem Drawsko, wziąć udział w wielogodzinnym bloku szkoleniowym przygotowanym przez swojego trenera, obejmującym zajęcia: ogólnorozwojowe, treningi kondycyjne, sztukę walki i sztukę samoobrony. Ponadto organizator wraz z kadrą obozu (pracującą w ramach wolontariatu), przygotowali wycieczki do Parku Linowego Tarzania oraz do Grodziska „Sławogród” w Czaplinku, w którym to „obozowicze” mogli przenieść się w czasy Mieszka I i wraz ze wspaniałymi animatorami kultury poznać obrzędowość, gry i  zabawy tego okresu. Pozostały czas upływał im na: wspólnych zabawach ruchowych, dyskotekach, śpiewie przy ognisku i akompaniamencie gitary trenera, grze w tenisa stołowego i na kinecie, na udziale w  seansach filmowych tzw. „kina na kocyku” i pogadance o dopalaczach, przeprowadzonej przez pracownika SANEPIDU z Wałcza.

Cytując słowa piosenki Majki Jeżowskiej „..marzenia się spełniają” w te wakacje spełniły się marzenia naszej dużej części niespełna czterdziestoosobowej „rodziny”, która mogła wspaniale się poznać, zintegrować i podnieść swoje umiejętności.

Podkreślić należy, że nie byłoby to możliwe gdyby nie otrzymana dotacja celowa z Gminy Kołobrzeg na ten cel i wielkie wsparcie finansowe wszystkich rodziców stowarzyszenia, gdyż dzięki nim (pomimo, że ich dziecko nie mogło wziąć udziału w obozie na równi wnosili wkład finansowy) zarząd mógł przygotować tą jakże inną i oczekiwaną przez cały rok ciężkiej pracy dzieci niespodziankę. Podziękowania należą się także  Havet Hotel Resort  & Spa***** z Dźwirzyna (www.havet.pl)  za pomoc materialną w postaci podarowanych voucher-ów, dzięki której stowarzyszenie mogło pozyskać środki finansowe na organizację obozu.

Rodzice uczniów Szkoły „Hwa-Rang” z Dźwirzyna i Drzonowa pragną także serdecznie podziękować naszym wolontariuszom  Lilianie Łosiak (nauczycielce Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie) i Piotrowi Skubiszowi, za pracę i nieocenioną pomoc podczas sprawowania opieki nad dziećmi. Szczególne podziękowania kierujemy do Matthewa Kolikowa I DAN, z kołobrzeskiej Szkoły Taekwon-do „Jul-Dong”, za pomoc w przeprowadzaniu treningów, a co najważniejsze za bycie „wzorem do naśladowania”, dla pozostałych uczestników obozu.

A więc wypoczęci i zadowoleni wracamy do codziennych treningów, które jak w ubiegłym roku będą odbywały się na salach w GOSTiR w Dźwirzynie i SP w Drzonowie (wszelkie szczegółowe informacje znajdują się                                            na www.hwa-rang.pl).

Serdecznie zapraszamy również wszystkie osoby zainteresowane rozpoczęciem swojej  przygody z Taewkon-do i przynależeniem do naszych sekcji od nowego roku szkolnego.

A oto pokaz kilku zdjęć z bardzo licznej foto-galerii obozu.

Tekst i zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska

https://www.youtube.com/watch?v=wMyUwRpPZH8&feature=youtu.be