2017-09-02 Zbiórka Hwa-Rang dla Marysi w Święto Plonów

W dniu 03 września 2017 r. (sobota) Stowarzyszenie przeprowadziło zbiórkę publiczną pod nazwą Szkoła Taekwon-do ITF “HWA-RANG” dla MARYSI….

Korzystając z okazji spotkania się z wieloma osobami postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę pieniędzy na Marysi Wolak z Karcina, która jak wszyscy wiemy potrzebuje naszego wsparcia z powodu poważnej choroby.

Taką okazją były organizowane przez Gminę Kołobrzeg “Święto Plonów”. Jak zawsze w takim miejscu można zwrócić się do przybyłych gości o wsparcie na rzecz potrzebujących, licząc że, choć część z nich otworzy swoje serca i portfele.

Aby jednak akcja była skuteczna postanowiono, że przed zbiórką wykonamy pokaz Taekwon-do, który przy okazji będzie jedną z atrakcji dożynek oraz być może zachęci innych do wstąpienia w nasze szeregi.

Jak zwykle pomocą wparli nas przyjaciele z zaprzyjaźnionych szkół Taekwon-do: JUL-DONG pana Mirosława Pękula (V DAN) oraz HOSIN-SUL pana Marka Rymackiego (IV DAN), który pod nieobecność naszego trenera Dawida Świtonia (III DAN) poprowadził ten pokaz. Tak wiec pod sceną pojawili się uczniowie z HWA-RANG, HOSIN-SUL oraz JUL-DONG. Tradycyjnie zaprezentowano układy, kalaki, techniki specjalne, rozbicia desek, kopanie w tarcze, walkę oraz  jako niespodziankę przykład samoobrony (prezes znów zebrał w bęcki od Kazika).

Po pokazie przeprowadzono zbiórkę do puszek. Zachętą do wrzucania datków była możliwość wygrania wartościowego (ok. 1700 zł) Vouchera ufundowanego przez HOTEL HAVET RESORT & SPA ***** z Dźwirzyna, który uprawniał do 3 dniowego pobytu w hotelu dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci z wyżywieniem oraz możliwością korzystania z bazy zabiegowej i upiększającej ważny do kwietnia 2018 r.

Warunkiem wygrania vouchera było wrzucenie do puszki minimum 5 zł – w zamian donator otrzymywał numerowany los, których przygotowano 200 szt. Zainteresowanie konkursem wśród gości było duże. Pierwszy datek wrzucił Jonasz Szostało, który na tą okazję specjalnie przyjechał wraz z rodzicami, aby wesprzeć Marysię. Konkurs rozstrzygnięto po wręczeniu nagród za najlepsze wieńce dożynkowe oraz po przekazaniu OSP Stary Borek nowego wozu bojowego. W nagrodę za dobre serce mały Jonasz został wybrany do wylosowania szczęśliwego numeru. Z zakrytymi oczami trafił numer 109. Voucher trafił do mieszkanki Gminy Kołobrzeg pani …..

Tym sposobem zebrano 1182,96 zł (tysiąc sto osiemdziesiąt dwa zł i 96 gr.), które w najbliższych dniach przekażemy dla Marysi.

Trzeba przyznać, że w tym dniu także Hwa-Rang i inne obecne kluby Taekwon-do miały sporo szczęścia i wsparcie z “samej góry”, gdyż kapryśna tego dnia pogoda pozwoliła nam “na sucho” przeprowadzić pokaz dla gości. Za to również dziękujemy 🙂

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z pokazu: >>>> tutaj <<<<

https://goo.gl/photos/tqyrHWaprQyJfzbh8

PS. Zbiórka zarejestrowana została w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2017/3743/OR. Dziękujemy również panu Piotrowi Witkowskiemu, radcy ministra w Wydziale Zbiórek w Departamencie Administracji Publicznej MSWiA wysłuchanie naszej prośby za szybkie i życzliwe załatwienie sprawy.