2017-09-04 Nabór do sekcji w Drzonowie i Dźwirzynie.

Taekwon-do to sztuka walki i samoobrony, która umożliwia ćwiczącemu rozwój na różnych płaszczyznach….

Taekwon-do to sztuka walki i samoobrony, która umożliwia ćwiczącemu rozwój na różnych płaszczyznach…. Można ją ćwiczyć bez względu na wiek, płeć i stopień umiejętności fizycznych. Dolna granica wiekowa to 6 lat, górnej nie ma.

Głównym kryterium jest chęć trenowania. Rozwijamy u trenujących m.in. koordynację, równowagę, koncentrację i pamięć oraz umiejętność pracy w zespole. Zajęcia uczą również dyscypliny i dobrego zachowania. Dzieciom ćwiczącym łatwiej: radzić sobie ze zdenerwowaniem, nawiązywać przyjaźnie, okazywać szacunek dla innych, unikać zagrożeń czy pozytywnie podchodzić do stawianych im wyzwań. Wielu lekarzy zaleca treningi Taekwon-do zarówno dla dzieci pobudzonych – jako formę pozytywnego wyzbycia się nadmiaru energii, jak również dla dzieci nieśmiałych, które poprzez treningi zyskują więcej pewności siebie.

Uczą się także zasad Taekwon-do takich jak: uprzejmość, uczciwość, wytrwałość, samokontrola i odwaga. Intensywność treningów dostosowana jest zawsze do poziomu przygotowania fizycznego dzieci.
Ćwiczący poddani są treningom, których celem jest uzyskanie ponadprzeciętnej sprawności fizycznej, poprawa kondycji oraz gibkości, uzyskanie przydatnych umiejętności z zakresu samoobrony. Ćwiczący uczą się również pokonywać swoje słabości i lęki np. poprzez uczestnictwo w rywalizacji sportowej. Trenujący pokonuje kolejne etapy treningu Taekwon-do zdobywając coraz wyższe stopnie wtajemniczenia
(pasy). Efektem kilkuletnich treningów jest wyszkolenie prowadzące do mistrzostwa (czarnego pasa)

Treningi Taekwon-do zapobiegają agresji u dzieci i młodzieży
poprzez naukę na zajęciach szacunku dla samego siebie i drugiego człowieka, zachęcanie do niesienia pomocy innym i budowanie atmosfery przyjaźni wśród trenujących. Dzięki temu wszystkiemu łatwiej przezwyciężysz problemy w życiu codziennym, w szkole, w pracy, w stresującej lub niebezpiecznej sytuacji.

Ćwiczenia Taekwon-do w ograniczonym zakresie mogą być wykorzystane do korekcji wad postawy (skoliozy) ze względu na znaczny nacisk na rozwijanie siły mięśni brzucha i mięśni grzbietu, niezbędnych dla prawidłowego wykonywania technik nożnych. Trening TAEKWON-DO jest wspaniałą pomocą w osiąganiu wyników w innych dyscyplinach
sportu. W naszej szkole trenują aktualni medaliści Pucharu Europy (Czechy – Nymburk 2017), mistrzowie, vice mistrzowie i medaliści Mistrzostw Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do, oraz Pucharu Pomorza.

Chcesz uczestniczyć w zawodach, wyjazdach i zwiedzać przy tym kraj i Europę? Przyjdź do nas i trenuj razem z nami !!!

KOSZTY (składka członkowska) – 50 zł miesięcznie / 2 treningi w tygodniu po 1 godzinie (60 minut)

 

Treningi prowadzone są w środy i piątki:

1.  w Dźwirzynie od 15:00 do 16:00 (grupa średniozaawansowana),

2. w Drzonowie od 16:30 do 17:15 (grupa początkujących – 45 min.),

3. w Drzonowie od 17:20 do 18:20 (grupa zaawansowana).

ĆWICZYMY NA BOSO , DŁUGIE SPODNIE DRESOWE/LEGINSY , KOSZULKA, KLAPKI + BUTELKA WODY NIEGAZOWANEJ. ZAPRASZAMY RODZICÓW DO TRENOWANIA RAZEM Z DZIEĆMI ! PIERWSZY MIESIĄC BEZPŁATNIE !

Treningi prowadzi Instruktor Samoobrony
Instruktor Krajowy Taekwon-do ITF
Dawid Świtoń III DAN