2018-03-08 PUCHAR EUROPY – CZECH OPEN 2018! /update: 13.03 23:00/

W dniach 17-18 marca 2018 r. w Nymburku w Republice Czeskiej odbędzie się Puchar Europy Taekwon-do ITF. W poprzednim roku nasi zawodnicy zdobyli aż 2 brązowe medale. Był to jeden z lepszych wyników wśród klubów z Polski.

 

W dniach 1718 marca 2018 r. w Nymburku w Republice Czeskiej odbędzie się Puchar Europy Taekwon-do ITF. W poprzednim roku nasi zawodnicy zdobyli aż 2 brązowe medale. Był to jeden z najlepszych wyników wśród klubów z Polski. W tym roku znów zamierzamy spróbować szczęścia (lub szczęśliwie wypróbować się). Wśród wszystkich zawodników trener Dawid Świtoń wytypował 8 najlepszych.

Są to (kolejność alfabetyczna):

 1. Biedrzycka Martyna,
 2. Czołnowska Maja,
 3. Czołnowski Kacper,
 4. Dołęgowska Zuzanna,
 5. Kowalczyk Jakub,
 6. Skwarek Marcelina,
 7. Warlikowska Martyna,
 8. Ziemiański Gracjan.

Wraz z nami jedzie także uwielbiany przez młodzież Matthew Kolikow z Jul-Dong Kołobrzeg startujący pod naszymi barwami!

 

 

NOWE!!!

Pod linkiem znajdują się informacje startowe zawodników. Kto, w czym startuje i z kim będzie rywalizował:

https://www.tkd-itf.gr/index.php?action=championship&op=members_per_category&edit=70

 

 

Startujemy z Kołobrzegu w nocy z czwartku na piątek (15/16 marca 2018). Odjazd o godzinie 0:01 /piątek/.  Bus będzie podstawiony na parking pod sklepem KAUFLAND. Osoby z Kołobrzegu i okolic prosimy o przybycie z wyprzedzeniem około 15 minut przed odjazdem. Około 15-20 minut później bus dojedzie do Drzonowa. Drzonowiacy: zbiórka o godzinie 0:01 na przystanku pod Szkołą Podstawową w Drzonowie. Około godziny 0:20 pakujemy się do busa. Uwaga: bus będzie miał przyczepkę na bagaże. Dlatego też prosimy rozsądnie się spakować. Ciężkie rzeczy złożyć w przyczepce, mniej ważne w busie w bagażniku, zaś całkowicie niezbędne w bagażu podręcznym.

 

Co zabrać?

Ponieważ większość dzieci jedzie z rodzicami, to rodzice zdecydują co zabrać. Podpowiadamy jednak, że podstawowe przedmioty codziennej higieny są zawsze niezbędne: ręcznik, mydło, szczoteczka i pasta do zębów, bielizna na przebranie, klapki. Picie na czas podróży (uwaga: sportowcy piją tylko wodę) oraz kanapki na śniadanie w Pradze – na miejscu będzie dopiero obiad. Prosimy zabrać też tabletki Locomotiv itp. na czas podróży, worki papierowe, chusteczki higieniczne, koc i poduszkę do busa. Osoby z alergią powinny zabrać z domu poduszkę, koc i śpiwór. Uwaga: w Centrum Sportowym w Nymburku jest basen. Dobrze jest więc zabrać strój na przebranie oraz suszarkę do włosów.

 

Obowiązkowe są:

a) dowód osobisty lub paszport.

b) legitymacja Taekwon-do,

c) dobok, pas, biała podkoszulka pod obok, sportowe buty,

 

Koszty: Większość kosztów podajemy w EUR bowiem musimy je uiścić w EURO. Średnia cena 1 EUR – 4.20, średnia cena 1 CZK – 0,1680. W kantorach sprzedają tylko nominały 1000 CZK. W chwili obecnej Korony Czeskie (CZK) posiada kantor na ul. Katedralnej 40 w Kołobrzegu, czynny codziennie od 9 od 17 z wyjątkiem niedziel (tel.: 94 352 74 97) po około 0,1680 zł.

1

2

Transport. 

Do Czech będzie nas wiozła znana Wam firma “AR-BOS” Sp. z o.o., Sp. k. z Koszalina. Będzie to bus posiadający 24 miejsca. Prowadzić będzie dwóch znanych kierowców. Koszt za 1km to 3,20 zł brutto. Tak jak w poprzednich latach fakturę za przewóz podzielimy na dwie części: za dzieci i trenera /9 osoób/ za których płaci Stowarzyszenie /środki z dotacji/ raz pozostałą część podróżnych (rodzice, goście, kibice) /9 osób/ płacimy z własnej kieszeni. W praktyce koszt podróży oscyluje w granicach 230-260 zł. To zostanie ustalone po powrocie, po otrzymaniu faktury. Gdyby się okazało, że koszt transportu jest wyższy, wszyscy uczestnicy zobowiązują się go wyrównać. Gdyby koszt transportu okazał się niższy niż przewidywano, różnica zostanie zwrócona w przeciągu 10 dni od dnia otrzymania faktury za transport. Trasa podróży to około 1300 km: Kołobrzeg, Drzonowo, Szczecin, Zielona Góra, Praga, Nymbyrk. Droga powrotna taka sama

 

 

Nocleg i wyżywienie:  

Nocleg: spać będziemy w Nymburku z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę. Miejsca do spania są już zarezerwowane w Sport Center w Nymburku, a więc w miejscu gdzie odbędą się zawody. Koszt jednego noclegu ze śniadaniem to 20 Euro (20 EUR). Tak więc na nocleg potrzeba 40 EUR. Łącznie 64 EUR

Wyżywienie: jedzenie również jest zamówione w Sport Center w Nymburku, są to: kolacja w dniu przyjazdu, obiad i kolacja w sobotę oraz obiad w niedzielę. Łącznie 4 posiłki za które trzeba zapłacić po 6 EUR za każdy – łącznie 24 EUR. Za nocleg i posiłki dzieci płaci Stowarzyszenie. Oprócz tego trzeb a w piątek rano zjeść śniadanie: wszyscy zabieramy prowiant z domu!. Podczas zwiedzania Pragi dzieci też zjedzą obiad /tym razem będą knedli ki!/ W drodze powrotnej w niedzielę planowana jest kolacja po stronie polskiej (McDonald). Za te dwa posiłki dla dzieci też płaci stowarzyszenie. Dorośli powinni zaopatrzyć kieszonki w gotówkę (Korony Czeskie)  albo płacić kartą.

 

 

Opłaty startowe

Wszystkich zawodników startujących na Czech Open 2018 obowiązują opłaty startowe w wysokości 20 EUR. W zeszłym roku nie było opłat startowych więc Stowarzyszenie nie przewidziało ich w dotacji. Należy ją zapłacić z własnej kieszeni.

 

 

Ubezpieczenie

Stowarzyszenie ubezpiecza dzieci w zakresie wypadków w trakcie podróży, z tytułu uprawiania sportu oraz ubezpiecza koszty leczenia za granicą do kwoty 150 tyś. zł. Numer polisy PZU to 1028955859 “PZU WOJAŻER EUROPA” Wszystkie pozostałe osoby dorosłe są zobowiązane posiadać ubezpieczenie we własnym zakresie.

 

 

Podsumowując koszty:

Środki na wyjazd zbiera Dawid Świtoń. Będą to:

 1. równowartość opłaty startowej 20 EUR (obecnie 1 EUR – 4.20) = 84 zł,
 2. koszty transportu to 260 zł,
 3. koszt wyżywienia i noclegu to 268,80 zł,

Łącznie koszt to 612 zł. W zaokrągleniu do 650.  

 

Ponieważ, jak już ustaliliśmy ostateczny koszt transportu mogą być wyższe niż przewidziano, jak również kurs waluty jest zmienny, to ustalamy że każdy z osób biorących udział w wyjeździe wpłaci kwotę 650 zł. Kwotę należy przelać na rachunek Dawida Świtonia podając w tytule przelewu opis „CZECH OPEN 2018”.

Dane do przelewu:

 

Dawid Świtoń zam. Głowaczewo 24, 78-133 Drzonowo

Numer rachunku: 42 1940 1076 4770 6848 0000 0000

 

Za te pieniądze Dawid Świtoń kupi EUR na opłatę startową, na nocleg i wyżywienie oraz zatrzyma równowartość w PLN na koszty transportu. Nadwyżka środków zostanie zwrócona do 10 dni po otrzymaniu faktury za transport na rachunek z którego została uiszczona.

Kwotę 650 zł prosimy wpłacić najpóźniej w dniu 12 marca 2018 r. /poniedziałek/

UWAGA: Jeżeli ktoś posiada już walutę EUR. To proszę poinformować o tym trenera.

Środki te należy przekazać najpóźniej w dniu wyjazdu w busie.

Jednak środki na pokrycie kosztów transportu 260 zł proszę przelać na jego konto do 12 marca 2018 r.

 

Dodatkowe pytania?

Dawid Świtoń: tel. 519 470 530, e-mail: dawid.taekwondo@op.pl

Marek Dołęgowski: tel. 667 067 067, e-mail: kontakt@hwa-rang.pl  

PS. Błagamy, nie pytajcie nas co będzie na śniadanie. Tego nie wiedzą nawet Czesi!!!

 

 

Pozostałe ważne informacje

Uwaga: Rodzice biorących udział w wyjeździe biorą pełną odpowiedzialność za swoje dzieci, zarówno w podróży, trakcie zawodów, czasu wolnego oraz w trakcie powrotu. Rodzice są zobowiązani do podpisania stosownych oświadczeń. Oświadczenia te zostały wysłane 13.03 wieczorem na Wasze adresy e-mail. Można je również pobrać >>>> tutaj <<<<. Proszę je wydrukować, zapoznać się z treścią, podpisać oraz przekazać pani Annie Stefania-Dołęgowskiej najpóźniej w czwartek, p. Dawidowi Świtoniowi np. na treningu albo najpóźniej Markowi Dołęgowskiemu na zbiórce na przystanku.

 

Do pobrania: 

 

 

Last but not least:

Osoby, które zapłaciły za przewóz są tylko osobami towarzyszącymi swoim dzieciom jako opiekunowie. Dlatego muszą zachować się w sposób stosowny w trakcie całego wyjazdu. Obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu w trakcie jazdy autobusem pod groźbą odstawienia tychże spożywających wraz z ich pociechą pod najbliższy posterunek Policji (krajowej albo zagranicznej). 

 

Uwagi dodatkowe:

Różnica w kosztach w stosunku do cen z roku poprzedniego wynika z kilku czynników. Koszt samego noclegu zwiększył się o około 20 zł. Także jeden posiłek w zeszłym roku kosztował około 19 zł a w tym roku już 25,20 zł. Łącznie to około 24 zł więcej na samych posiłkach. Do tego doszła opłata startowa w kwocie około 84 zł. Koszt transportu także wzrósł z kwoty 2,50 zł do 3,20 zł za 1 km. W zeszłym roku, także więcej osób brało udział w wyjeździe co spowodowało, że koszty transportu rozłożyły się na większą liczbę osób. Stąd ta różnica w kosztach. Niestety nie wszystko dało się zaplanować, w szczególności przejście rozliczeń na euro (jednak jest drożej) oraz opłatę startową, która zaskoczyła wszystkich.

PS. Dla nas to  “Czeski film….”. Prawda, jest taka, że jak przyznają nasi Czescy przyjaciele, wyższe ceny mają im zapewnić środki na udział ich kadry w innych zawodach.