2018-03-27 Podsumowanie Pucharu Europy w Nymburku /wersja robocza/

Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Estonia, Łotwa, Mołdawia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Ukraina, Walia, Republika Czeska, łącznie 15 krajów, 49 drużyn, prawie pół tysiąca zawodników…

Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Estonia, Łotwa, Mołdawia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Ukraina, Walia, Republika Czeska, łącznie 15 krajów, 49 drużyn, prawie pół tysiąca zawodników… Te liczby mówią same za siebie. Z takim ogromnym zadaniem musieli zmierzyć się zawodnicy, reprezentujący Szkołę Taekwon-Do „Hwa-Rang” z sekcjami w Drzonowie i Dźwirzynie. Ośmioosobowa reprezentacja klubu, w dniach 17-18 marca wzięła udział w bardzo prestiżowym, międzynarodowym turnieju Taekwon-Do ITF Pucharze Europy „CZECH OPEN 2018” w czeskim mieście Nymburk.

 

Głównym zadaniem jakie postawiliśmy przed sobą była nauka i podpatrywanie najlepszych zawodników z całej Europy.  Poziom zawodów był bardzo wysoki, ponieważ dla wielu to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami starego kontynentu, które odbędą się w dniach 23-29 kwietnia w Estońskim mieście Tallin. Cel edukacyjny został osiągnięty i z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dzieci mogły podziwiać na żywo i stawać w szranki z aktualnymi mistrzami świata i Europy.

 

Starsze dziewczynki i chłopcy zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce. Gracjan Ziemiański (5 Cup), z sekcji w Dźwirzynie, dzięki swojej ogromnej pracy włożonej na treningach zdobył SREBRNY MEDAL tegoż Pucharu Europy w układach formalnych juniorów starszych, co jest do tej pory jego największym życiowym sukcesem.

 

Po za Gracjanem godnie reprezentowali Polskę, Gminę Kołobrzeg i naszą szkołę:

  • Biedrzycka Martyna – 4 cup/ startowała z Kapralowa Nicolaz Czech
  • Czołnowska Maja – 5 cup/ startowała z Zsofi Szekely z Rumunii
  • Czołnowski Kacper – 5 cup/ startował z Ondrasik Petrz Czech
  • Dołęgowska Zuzanna – 5 cup/ startowała z Chroustova Nelaz Czech
  • Kowalczyk Jakub – 5 cup/ startował z Stadtherr DanielCzech
  • Skwarek Marcelina – 4 cup/ startowała z Bouckowa Michaelaz Czech
  • Warlikowska Martyna – 5 cup/ startowała z Maskova Pavlinaz Czech

 

Te 3 dni (16-18 marca) nasi zawodnicy spędzili nie tylko walcząc, prezentując układy formalne, techniki specjalne i testy siły, ale także poznając odrobinę czeskiej kultury oraz rozrywki. W Pradze dzieci zwiedziły niesamowite Narodowe Muzeum Techniki. Zgromadzono tam wiele ciekawych eksponatów, takich jak m.in. samochody z początku XX wieku, parowozy i samoloty z okresu I i II wojny światowej. Następnie nasi podopieczni mieli  okazję zjeść tradycyjne czeskie danie na Starym Mieście. Niejako przy okazji “odwiedziły” powieszoną przez nas rok temu (także w marcu 2017 roku) pamiątkową kłódkę na Moście Karola – ten przesąd „sprawdził się” i jak widać wróciliśmy do Czech rok później. Po pierwszym dniu zawodów udało się nawet zorganizować małą zabawę i uczcić udział w zawodach “Krecikowymi Bulbinkami”. Za dzielną postawę zawodnicy zostali odznaczeni przez trenera złotymi medalami… z czekolady. Udało się również znaleźć czas na wspólne zabawy jak i relaks na basenie.  Wielkim zaszczytem i atrakcją była możliwość spotkania na miejscu Wielkiego Koreańskiego Mistrza prof. Hwang Ho Yong IX Dan – wice prezydenta Międzynarodowej Organizacji Taekwon-Do, obecnie najwyższy autorytet Taekwon-Do na świecie, który zgodził się pozować z dziećmi do wspólnego zdjęcia.

Jak widać szczęście dopisało zawodnikom trenera Dawida Świtonia po raz kolejny, o czym świadczy w tym roku srebrny medal Gracjana, z którego jesteśmy bardzo dumni (w ubiegłym równie dzielnie zdobyli brązowe medale Marcelina Skwarek i Kazik Ciołek).

Udział naszych zawodników i trenera w Pucharze Europy w Nymburku nie byłby możliwy bez wsparcia Wójta Gminy Kołobrzeg, który udzielił na rok 2018 dotacji w wysokości 60.000 zł dla Stowarzyszenia Szkoła Taekwon-do ITF „Hwa-Rang” w Drzonowie na realizację zadania publicznego pod nazwą „Upowszechnianie kultury i sportu”.

Trener instruktor Taekwon-do ITF oraz Instruktor Samoobrony

Dawid Świtoń (III Dan)

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.