2018-04-03 Obóz Sportowy 2018 /aktualizacja 26.04.2018/.

Już tylko 2 miesiące zostało do końca roku szkolnego 2017/2018. Za nami Puchar Pomorza w Kołobrzegu (połowa kwietnia). Później zaś upragnione wakacje i…. upragniony przez większość dzieci Obóz Sportowy TKD 2018.

 

Już od jakiegoś czasu dzieci pytają, czy w tym roku będzie obóz sportowy. Cieszymy się, gdyż pomimo pewnych niedoskonałości, ten zrealizowany w 2017 r. został dobrze przyjęty przez dzieci.

 

Z tego też powodu postanowiliśmy, że w roku 2018 także zostanie zorganizowany letni wypoczynek mający na celu podniesienie kwalifikacji uczniów z naszej szkoły Taekwon-do. Dopytywały się o to dzieci z SP Drzonowo.

 

Miejsce:
Wybraliśmy znaną nam już miejscowość Czaplinek nad jeziorem Drawsko. Będzie to Ośrodek Wypoczynkowy DRAWTUR (www.drawtur.pl) znajdujący się tuż obok (5-10 min. piechotą) od znanego nam z zeszłego roku O.W. „Kusy Dwór”. Niestety, pomimo prób nie udało się zdobyć tam miejsc w Kusym Dworze – firma sprzedała swoje miejsca, bez powiadomienia, pomimo prośby o rezerwację). Próba znalezienia innego miejsca pod obóz nie powiodła się (wolne oferty są poza zasięgiem finansowym Stowarzyszenia.

Niestety O.W. DRAWTUR nie posiada wydzielonej sali do ćwiczeń, co w przypadku niepogody może stanowić pewne utrudnienie. Należy pamiętać, że będzie to obóz sportowo-rekreacyjny, bez szczególnej presji na część sportową. Ośrodek Drawtur ma dobą opinię w śród wielu znanych mi osób. Dobrą opinię wystawiają ośrodkowi także dzieci i kadra z UKS Chrobry Drzonowo. Jak twierdzą jedzenie jest dobre, zaś miejsce bezpieczne i przyjazne. Oczywiście przed podpisaniem umowy Zarząd dokonana wizytacji obiektu.

 

Termin:
Będzie to pobyt w terminie od 23/24 czerwca (sobota) do 01 lipca 2018 r. (niedziela). Być może wyjazd będzie już wieczorem 23.06 lub 24.06 rano, zaś powrót około południa lub wieczorem 01 lipca 2018 r. Taki termin wynika z kilku przyczyn, które przedstawię na najbliższym spotkaniu. Trzeba pamiętać, że jesteśmy uzależnieni zarówno od trenera, jak od kadry wychowawców i opiekunów.

 

Opiekunowie:
Tak jak w zeszłym roku kadrę będą stanowić:

– kierownik: Anna Stefaniak-Dołęgowska,

– wychowawcy: Liliana Łosiak i Marek Dołęgowski,

– trener: Dawid Świtoń (III Dan)

Być może, jako pomoc trenera Dawid Świtonia (w pewnej formie wolontariatu) obecny będzie Matthew Kolikow (I Dan).

Większość osób z kadry wykona swoją pracę w formie wolontariatu.

 

Koszty:
Podobnie, tak jak w zeszłym 2017 roku większość kosztów organizacji obozu zostanie sfinansowana ze składek członkowskich oraz niezbędnych dopłat. W tym roku nie przewidziano udziału dotacji w obozie sportowym, jednakże środki na organizację obozu letniego są wkładem własnym w otrzymanej dotacji z Urzędu Gminy Kołobrzeg. Wymaga to poniesienia stosownych wydatków. Osoby, które zdeklarują na piśmie udział swojego dziecka w wypoczynku, będą musiały do końca czerwca uiścić składki członkowskie za okres styczeń-czerwiec, jak również składki za okres wrzesień-grudzień. Oprócz tego będzie konieczna dopłata w podobnej wysokości 300-400 zł, również płatna do końca czerwca 2018 r.

 

Co w zamian:
W zamian dzieci otrzymają:

a) dobrą opiekę znanych Wam opiekunów,

b) 7 lub 8 noclegów,

c) trzy posiłki dziennie i podwieczorek,

d) 7 dni treningów, co jest równowartością prawie 3 miesięcy treningów,

e) wycieczki i dostęp do jeziora,

f) przewóz autokarem w dwie strony,

g) ubezpieczenie NNW,

h) mnóstwo radości i zabawy,

 

 

Jakie są warunki udziału:
– Dobry stan zdrowia dziecka,

– Złożenie pisemnej deklaracji rodzica,

– wypełnienie karty zdrowotnej przez rodzica,

– Terminowe wpłacenie składek za okres 1-6 oraz 9-12/2018,

– Terminowe uiszczenie dopłaty do Obozu Sportowego 2018.

 

Informacje dodatkowe:

Bardzo prosimy rodziców o podjęcie wstępnej decyzji odnośnie udziału Państwa dzieci w Obozie Sportowym TKD 2018 do dnia 30 kwietnia 2018 r. Przestawione tutaj warunki raczej nie ulegną zmianie na najbliższym SPOTKANIU ORGANIZACYJNYM, które jest już planowane na pierwsze kilka dni po weekendzie majowym.

Aby w miarę precyzyjnie przedstawić warunki, w tym warunki finansowe, konieczne są WSTĘPNE deklaracje uczestników złożone czy to w formie e-mail, czy to w formie SMS (667 067 006)   Z praktyki wynika, że takie deklaracje znacznie pokrywają się później z faktyczną z liczbą uczestników obozu.

UWAGA: Oferta jest skierowana wyłącznie do dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia. Nie dotyczy ona dorosłych uczestników. Decyzję taką podjęła i zaakceptowała kadra wychowawcza obozu, trener i niektóre osoby z Zarządu. Uzgodnienia podjęto wiele miesięcy temu, co było omawiane na spotkaniach. Powodem takiej decyzji, jest konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, co zawsze jest PRIORTETEM.

Zapraszam do dyskusji na temat organizacji obozu i zadawania pytań także poprzez facebooka – https://www.facebook.com/groups/obozsportowytaekwondo. Umożliwi to lepsze przygotowanie się do SPOTKANIA ORGANIZACYJNEGO i omówienie pewnych tematów na forum publicznym przed tym spotkaniem.

 

Wszystkie szczegóły są w zakładce po prawej stronie: “Obóz Sportowy 2018”

Aktualizacja: 2018-04-26, godz. 22:50

Autor: Marek Dołęgowski, tel. 667 067 006, e-mail: kontakt@hwa-rang.pl