2018-04-14 MEDALOWY REKORD HWA-RANG !

W dniu 14 kwietnia 2018 r. w sali MOSiR w Kołobrzegu zawodnicy Szkoły Taekwon-Do ITF „HWA-RANG” wzięli udział w Ogólnopolskim Pucharze Pomorza Taekwon-Do ITF.

 

Ponad 160 zawodników z całej Polski z 10 klubów: Lubelska Szkoła TKD, Dęblińska Szkoła TKD, Szkoła TKD „Zagłoba”, Warszawska Szkoła TKD „Gut-Gi”, Kołobrzeska Szkoła TKD „Jul-Dong”, Szkoła TKD „Hosinsul” z Podczela, Szkoła TKD „Namu” Oborniki Śląskie, Wrocławski Klub TKD, Puławska Szkoła TKD, oraz gospodarz zawodów Zespół Szkół TKD Kołobrzeg.

Szkołę Hwa-Rang reprezentowało aż 24 zawodników. Zdobyli rekordową ilość medali w historii naszego klubu bo aż 16 !!! Dokładnie to 5 złotych, 8 srebrnych i 3 brązowe! Po raz pierwszy udział w zawodach wzięły dzieci z grupy początkującej tzw. „Gangu Świeżaków”, które kilka dni wcześniej zdały egzamin na żółty pas u Instruktora Międzynarodowego pana Mirosława Pękula V Dan uprawniający je do udziału w zawodach.

Oto lista medalistów:

Warlikowska Martyna – złoto w walkach dziewcząt do 50 kg, złoto w układach formalnych dziewcząt 6-5 cup, srebro w technikach specjalnych dziewcząt do 155 cm,
Czołnowski Kacper – złoto w technikach specjalnych chłopców do 145 cm, srebro w układach formalnych chłopców 6-5 cup,
Skubisz Jakub – złoto w układach formalnych dzieci 8-7 cup, srebro w technikach specjalnych chłopców do 135 cm,
Wolak Grzegorz – złoto w układach formalnych juniorów 8-7 cup,
Ziemiański Gracjan – srebro w układach formalnych juniorów 5-4 cup, srebro w technikach specjalnych juniorów powyżej 180 cm,
Biedrzycka Martyna – srebro w walkach dziewcząt do 50 kg,
Dołęgowska Zuzanna – srebro w układach formalnych dziewcząt 6-5 cup,
Skubisz Bartosz – srebro w układach formalnych chłopców 8-7 cup,
Sobczak Marcel – brąz w walkach chłopców do 41 kg ,
Czołnowska Maja – brąz w układach formalnych dziewcząt 6-5 cup,
Kowalczyk Jakub – brąz w układach formalnych chłopców 6-5 cup

 

Kilkukrotnie w trakcie zawodów zdarzyło się, że zawodnicy „Hwa-Rang” spotykali się walcząc między sobą o pierwsze lub trzecie miejsce. W kategorii układów formalnych dziewcząt 6-5 cup wszystkie trzy miejsca na podium zajęły nasze zawodniczki. Także w walkach nasze zawodniczki spotkały się na macie. W finale walk dziewcząt do 50 kg po wcześniejszych wygranych walkach spotkały się Martyna Warlikowska i Martyna Biedrzycka. Należy jednak podkreślić, że wszyscy zachowali godną sportową postawę. Wszystko to świadczy również o wysokim poziomie wystawionych uczestników.

 

Bardzo nas cieszy postawa najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy pierwszy raz stanęli w obliczu takiego wyzwania, jakim są zawody i związane z tym stres oraz przeżycia. Pokazali walkę z samym sobą, odwagę i potwierdzili, że monotonne i czasami trudne treningi po pewnym czasie przynoszą efekty.

 

W zawodach wzięła udział również dwójka trenujących rodziców: pani Karolina Walczyszyn-Skwarek, mama Marceliny Skwarek oraz pan Marek Biedrzycki, ojciec Martyny Biedrzyckiej, którzy na własnej skórze przekonali się z jakimi przeżyciami i stresem muszą walczyć ich dzieci. Trzęsące się ręce, pustka w głowie i wielkie nerwy, które nie łatwo opanować – tutaj należy się im wielki szacunek za odwagę.

Bez miejsc medalowych lecz pięknie i godnie prezentowali też Gminę Kołobrzeg i naszą szkołę następujący zawodnicy:

Bartwanowicz Jakub,
Heliosz Adam,
Jefimczyk Krzysztof
Kopij Julia,
Kotlorz Walter,
Marucik Aleksander,
Michlewicz Amelia,
Mroczyńska Maria,
Skwarek Marcelina,
Warlikowska Maja,
Wolak Maria.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy! Rodzicom dziękujemy za zaufanie. Przed nami kolejne wyzwania: silnie obsadzony zawodnikami z całej Europy Turniej “Moravia Open” w Czeskiej Ostrawie na przełomie września i października 2018 r. oraz  Mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF w Nałęczowie w grudniu2018 r. 

Nasze zamierzenia i marzenia możemy spełniać dzięki dofinansowaniu Gminy Kołobrzeg, które to stowarzyszenie otrzymało w celu promocji sportu i rekreacji na terenie Gminy Kołobrzeg, za co władzom gminy serdecznie dziękujemy.

Tae Kwon!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć w serwisie YouTube: >>>> tutaj <<<<

 

Tekst: Dawid Świtoń III Dan
Zdjęcia: Marek Dołęgowski 7 cup☺