2018-05-11 Wizytacja O.W. Drawtur

Obóz Sportowy Taekwon-do ITF w Czaplinku – Wizytacja obiektu O.W. Drawtur.

 

Dziś w godzinach popołudniowych komisja w składzie Anna Stefaniak-Dołęgowska (kierownik obozu) Andrzej Skwarek (wiceprezes stowarzyszenia) oraz Marek Dołęgowski (prezes stowarzyszenia/wychowawca obozu) dokonali wizytacji Ośrodka Wypoczynkowego DRAWTUR w Czaplinku przy ul. Pięciu Pomostów 1 (www.drawtur.pl). Tak jak wspominali nasi przyjaciele z UKS Chrobry Drzonowo, warunki, jak na zaproponowaną cenę są bardzo dobre. Korzystamy również z premii za początek sezonu.

 

Po pierwsze, w przeciwieństwie do zeszłorocznego ośrodka, przeznaczony dla nas budynek jest parterowy, więc odpada ryzyko wypadnięcia dziecka przez okno albo z balkonu. Wykluczone są też wypadki na stromych schodach. Ufff. Ponadto, konstrukcja budynków (pawilonów) umożliwia ciągłą kontrolę wchodzących i wychodzących przez 1-2 osoby.

 

Pokoje są przestronne, co umożliwi dzieciom zabawę w mniejszych grupach. Pawilon jest częściowo odgrodzony żywopłotem od pozostałej części ośrodka, co podnosi poziom bezpieczeństwa. Tuż przy pawilonie znajduje się miejsce do palenia ognisk i grillowania, częściowo zadaszone, co pozytywnie wpływa na komfort uczestników i możliwość sprawowania nadzoru przez kadrę. Przeznaczone dla nas pomieszczenia mieszczą od 4 do 8 osób (8 miejsc – mają podwójne pokoje.) Część pokoi posiada łóżka zwykłe, część piętrowe. Jest możliwość podłączenia TV, jak również jest do dyspozycji lodówka.

 

O.W. Drawtur oferuje wynajęcie łodzi do żeglowania po jeziorze wraz z obsługą ratownika – rzecz bezcenna. Plaża jest również strzeżona pod kontrolą WOPR – brodzik jest płytki i ogrodzony. Przy plaży jest również ogrodzony plac zabaw dla młodszych dzieci. Jeśli się nam poszczęści to w czasie pobytu będą również aż cztery dodatkowe atrakcje (to tajemnica przed dziećmi). Najbardziej istotne części O.W. DRAWTUR są monitorowane.

 

No i najważniejsze: JEST SALA DO ĆWICZEŃ!. Być może nie tak duża jak w Kusym Dworze, ale na nasze potrzeby wystarczająca. Jest to świetlica, lecz pomimo, że na podłodze są kafelki, to zabierzemy naszą nowo zakupioną matę, która zaradzi temu problemowi.

 

Jest także kawiarnia, gdzie będziemy organizować dyskoteki oraz TV gdzie będzie można obejrzeć mecze. UWAGA! UWAGA – zrobiłem też speedtest (test prędkości łącza): na zewnątrz jest 3-6 Mbitów, zaś w środku 2-3Mbity – nie będzie więc szoku odwykowego z braku Internetu, lecz wyleczymy dzieci poprzez terapię braku czasu na siedzenie w necie.

 

W tym roku cieszymy się będziemy mogli dostosować uczestników w pokojach, zgodnie z życzeniami dzieci, bo budynek jest parterowy. Ponadto, z racji na niski sezon będziemy mieli dla siebie praktycznie dodatkowy budynek, gdzie zakwaterujemy osoby nie będące uczestnikami obozu, a nie razem z dziećmi. To bardzo ważne dla komfortu nas wszystkich. Na czas niepogody, zabierzemy gry planszowe, telewizor, filmy, konsolę do grania, kolorowanki, papier, kredki itp., tak więc dzieci na pewno nie będą się nudzić.

Jako dodatkowe atrakcje zaplanowano wyjście do Parku Linowego “Tarzania” (www.tarzania.pl) oraz do parku tematycznego “Sławogród” (www.slawogrod.eu) znanych z poprzedniego 2017 roku. Oprócz tych dwóch atrakcji, zaplanowano dwie wycieczki żaglówkami po jeziorze Drawsko – jedna trwająca 100 min (z zejściem na ląd) oraz drugą 60 m. Będą organizowane również kąpiele na strzeżonym kąpielisku, wieczorne dyskoteki, ogniska z kiełbaskami, pieczenie kartofla oraz zabawy i wyjścia w teren.

 

Wracamy z Czaplinka w pełni przekonani, że jest to dobre i bezpieczne miejsce dla naszych dzieci, a my jesteśmy w stanie zapewnić im bezpieczeństwo, dobre treningi, zabawę i integrację.

Prezes Marek Dołęgowski
Dodatkowe pytania: 667 067 006, kontakt@hwa-rang.pl