2018-06-20 Egzamin na stopnie i zakończenie sezonu

20 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie odbył się egzamin na kolejne stopnie uczniowskie…

 

W dniu 20 czerwca 2018 w szkole Taekwon-Do ITF „Hwa Rang” w Drzonowie odbył się egzamin na kolejne stopnie szkoleniowe (pasy). Egamin przeprowadził Instruktor Międzynarodowy Taekwon-Do ITF pan Mirosław Pękul VI DAN.        Do egzaminu podeszło 17 osób z sekcji z Drzonowa i Dźwirzyna.

Egzaminator Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-Do pan Mirosław Pękul znany jest z tego, że jest bardzo wymagający, a na egzaminach nie ma taryfy ulgowej. Po niemal 1,5 godzinnym sprawdzianie umiejętności zdający adepci mogli cieszyć się ze zdobytych wyższych stopni Cup, na które w pełni zasłużyli udowadniając to wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w ciągu całego roku na treningach w Szkole TKD „Hwa-Rang”.

Z każdym egzaminem poprzeczka podnosi się mocno w górę, zarówno jeżeli chodzi o wiedzę teoretyczna jak i przygotowanie fizyczne. Ciężki egzamin pozostawiał z reguły twarzach młodych adeptów sztuki walki silne rumieńce a na plecach spocone doboki, co świadczy o tym, że wcale nie jest to takie proste, ale jak się chce to można sięgać po wyższe stopnie wtajemniczenia – tym samym można spełniać swoje marzenia ciesząc się ponadprzeciętną sprawnością, zdrowiem i świetnym samopoczuciem.

Nominacje na wyższe stopnie otrzymali:

9 Cup – Hen Michał, Woźniak Igor;

8 Cup – Mleczko Dawid;

7 Cup – Skubisz Bartosz, Skubisz Jakub, Wolak Maria;

6 Cup – Józefczuk Amelia, Wolak Grzegorz;

4 Cup – Czołnowska Maja, Dołęgowska Zuzanna, Kowalczyk Jakub, Sobczak Marcel, Warlikowska Martyna, Warlikowska Maja;

3 Cup – Biedrzycka Martyna, Skwarek Marcelina, Ziemiański Gracjan.

 

Warto wspomnieć też, iż w kwietniu wyższy stopień otrzymało 7 adeptów z gr. młodszej tzw. „Gangu Świeżaków”, a byli to:

8 Cup – Bartwanowicz Jakub, Heliosz Adam, Kotlorz Walter, Mroczyńska Maria, Marucik Aleksander, Jefimczyk Krzysztof, Kopij Julia.

Po egzaminie zaproszono wszystkich na poczęstunek, w trakcie którego skosztowano domowe “palce lizać” wypieki przygotowane przez Panie Annę Czołnowską, Agnieszkę Jefimczyk, Karolinę Walczyszyn Skwarek i Kamilę Sobczak. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania należą się dla Pani Grażyny Kornackiej, która zawsze wspiera swoją dobrą wolą nasze Stowarzyszenie W imieniu od dzieci, Zarządu oraz swoim wręczono bukiet Storczyków.

 

Wszystkim dzieciom oraz wspierających ich rodzicom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia zdjęć i skróconego filmy z egzaminu.

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/DFJCGwtivTeZ1EEo8

 

Trener
Instruktor Krajowy Taekwon-do ITF
Dawid Świtoń III DAN

FullHD dostępne.