2018-09-02 Gminny Dzień Chleba w Sarbii

Na stronie Gminnej o nas napisano (cytat): „Prawie dwa tygodnie minęły od Gminnego Dnia Chleba w Sarbii. Jedną z licznych atrakcji tej imprezy był pokaz sztuki walki Taekwon-do, zorganizowany przez Stowarzyszenie Szkoła Taekwon-do ITF „Hwa-Rang” z Drzonowa….

Prócz promocji sportu i funkcji typowo rozrywkowej pokaz miał również charakter charytatywny. Stowarzyszenie zorganizowało kolejną już zbiórkę publiczną na rzecz Marysi Wolak mieszkanki Karcina. Dziewczynka przeszła bardzo poważną chorobę i w dalszym ciągu boryka się z efektami ciężkiej terapii, ale co nas ogromnie cieszy powoli powracając do zdrowia. Marysia przed chorobą uprawiała Taekwon-do i obecnie również w miarę swoich możliwości uczestniczy w treningach.

W dniu pokazu odpoczywała wraz z babcią w jednym z ośrodków rehabilitacyjnych w niedalekim Rewalu. Zbiórkę publiczną oczywiście poparły władze gminy (wójt kwestował z dziećmi z puszką w ręku), które również postanowiły wraz z władzami Stowarzyszenia zrobić dziewczynce niespodziankę. I tak udali się oni do niej w odwiedziny w miejsce jej wypoczynku. Jak przyznała Marysia “…niespodzianka rzeczywiście się udała, zwłaszcza że do końca turnusu zostało jej wówczas tylko dwa dni”. Oczywiście babcia Zofia była wcześniej wtajemniczona i jak widać skrzętnie dochowała tajemnicy. Uczniowie trenera Pana Dawida Świtonia III Dan bardzo żałowali, że nie mogły również pojechać do Marysi, ponieważ obowiązki szkolne ich wezwały, ale cieszyły się bardzo, że choć w tak niewielkim stopniu mogły pomóc koleżance.

Udając się w odwiedziny nie należy jechać z pustymi rękami, dlatego do wizyty przygotowano się starannie. W trakcie odwiedzin wręczono Marysi symboliczny czek na zebraną wcześniej kwotę, pochodzącą z datków od mieszkańców bawiących na Gminnym Dniu Chleba w Sarbii. Mieszkańcy chętnie brali udział w zbiórce, a jednocześnie wrzucając do puszki minimum 5 zł otrzymywali los z numerem, który umożliwiał wylosowanie jednego z dwóch voucherów ufundowanych przez Hotel Havet Resort & Spa ***** z Dźwirzyna.

Jeden z podarowanych na szczytny cel voucherów uprawniał do całodniowego pobytu w kompleksie wodno-termalnym dla dwóch dorosłych z dwójką dzieci, drugi zaś do uroczystej kolacji dla dwóch osób. Dzięki temu udało się sprzedać wszystkie 200 przygotowanych losów i zebrać kwotę 1188,55 zł, która została wpłacona na konto bankowe rodziców Marysi.

Nie była to jedyna niespodzianka, która została przygotowana tego dnia, gdyż Marysi wręczono również upominek od Wójta Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek (kosz słodyczy, książek i gier wręczony przez pana Krzysztofa Filipowicza). Nie zapomniano również o troskliwej babci Zofii, która została obdarowana książkami. Ze sposobności spotkania z małą Marysią w Rewalu skorzystał również dobrze znany mieszkańcom Gminy Kołobrzeg pan Maciej Bejnarowicz, pełniący w Rewalu tymczasową funkcję gospodarza Gminy Rewal. Wśród upominków od pana Macieja Bejnarowicza znalazły się m.in. książki, bilet na kolejkę wąskotorową, czy wejściówkę na różne atrakcje.

Należy pamiętać, że prawdziwa pomoc nie może być jednorazowa. Każdy z nas może, a nawet powinien pomagać, choćby w najprostszy sposób dokonując odpisu 1% swojego podatku na osoby potrzebujące w naszej gminie, czy ulubione organizacje pozarządowe. Można to łatwo i sprawnie dokonać rozliczając swój PIT.

Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony Gminy Kołobrzeg: https://www.gmina.kolobrzeg.pl/aktualnosc-912-zawsze_trzeba…

Pokaz wsparli licznie (9 osób) uczniowie ze szkoły Hosin-Sul od Pana Marek Rymacki IV Dan z Podczela oraz pan Jarosław Budziński I Dan ze szkoły Jul Dong od pana Mirosława Pękula VI Dan z Kołobrzegu którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie. Najbardziej jednam mieszkańcom Gminy Kołobrzeg i wszystkim darczyńcom – bez Was puszki pozostałyby puste!

Chcesz pomóc? Można to zrobić na kilka sposobów np. przez fundacje:

FUNDACJA AVALON KRS: 0000270809

WOLAK MARIA

NR KONTA: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

TYTUŁ WPŁATY / CEL SZCZEGÓŁOWY WOLAK, 4509

SMS pod numer 75 165 o treści pomoc 4508