II Bal Przyjaciół Taekwon-do

Rodzice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Szkoła Taekwon-do „Hwa-Rang” z Drzonowa i Dźwirzyna już po raz drugi zorganizowali Bal Przyjaciół Taekwon-do

–>

Rodzice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Szkoła Taekwon-do „Hwa-Rang” z Drzonowa i Dźwirzyna już po raz drugi zorganizowali Bal Przyjaciół Taekwon-do, na którym gościli dziewięćdziesięciu sympatyków tegoż sportu, tańca i dobrej zabawy. Z pomocą przyszła im także Grupa Inicjatywna Pracowni Orange z Drzonowa, która zadbała o integrację mieszkańców naszej gminy, wyśmienitą zabawę i dekorację sali.

Tegoroczne statuetki Przyjaciela Taekwon-do trafiły do dwóch osób: pana Jarosława Budzińskiego (I Dan) i Matthew Kolikowa (I Dan) z Szkoły Taekwon-do „Jul-Dong” z Kołobrzegu. Panowie przez wiele lat jako wolontariusze pomagali władzom stowarzyszenia w sprawowaniu opieki podczas obozów sportowych, przygotowywaniu pokazów sztuki walki na imprezach gminnych oraz pełnili funkcję sędziego podczas zawodów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Podziękowań było wiele, a wśród nich także te kierowane do władz Gminy Kołobrzeg za wyrozumiałość dla inicjatyw sportowych, podejmowanych przez stowarzyszenie rodziców, działających na rzecz promocji sportu, rekreacji na jej terenie i nie tylko. Przez okres trzech ostatnich lat do naszych dzieci trafiło około 150 tysięcy złotych, pochodzących z dotacji udzielanych przez Gminę Kołobrzeg, dzięki którym rodzice i trener mogli: systematycznie realizować treningi w dwóch sekcjach w Drzonowie i Dźwirzynie, zabierać dzieci na zawody sportowe w kraju i za granicą (z licznymi sukcesami dziecięcymi) oraz zapewnić im sportowy wypoczynek podczas dwukrotnie zorganizowanych obozów sportowo-rekreacyjnych. Bezinteresowność rodziców, troska trenera i ogromne wsparcie merytoryczne i finansowe władz Gminy Kołobrzeg, pozwoliło wspólnie stworzyć optymalne warunki rozwoju dzieci i pogłębiać ich pasję do czynnego uprawiania sportu.

Rodzice „Kwiatu młodzieży” („Hwa-Rang”), będąc jeszcze w kwiecie wieku z ogromną satysfakcją, ale i dozą nieśmiałości przygotowali dla swoich gości występ artystyczny, pokazujący moc współpracy jaka pomiędzy nimi istnieje, łamiący bariery przed pierwszym poznaniem gości, ale i także pozwalający na zebranie środków finansowych (w ramach zgłoszonej zbiórki publicznej do Ministerstwa Cyfryzacji) pt. “Bo jak nie my to kto…” do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w treningach w każdą środę i piątek w Dźwirzynie (sala GOSTiR) i w Drzonowie (sala gimnastyczna SP).

Władze Stowarzyszenia pragną również serdecznie podziękować za ufundowane nagrody: Hotelowi Havet***** Resort & Spa z Dźwirzyna, Sanatorium Muszelka z Kołobrzegu, Hotelowi Senator**** z Dźwirzyna, Stacji paliwowej K Circle z Zieleniewa, Ikar Plaza z Kołobrzegu, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz naszemu D.J. Panu Marcinowi Falkiewiczowi, który z dobroci serca nieodpłatnie poprowadził dla nas bal, racząc gości swoim profesjonalizmem. Państwa wsparcie pozwoliło nam pozyskać nowe środki z przeznaczeniem na nowe bluzy sportowe, gdyż czas mija nieubłaganie, a jak wiadomo dzieci szybko rosną.