2019-09-30 Sukcesy na Moravia Open 2019

KOLEJNE MIĘDZYNARODOWE SUKCESY ZAWODNIKÓW SZKOŁY TAEKWON-DO HWA-RANG!

W ostatni weekend września w Czeskiej Ostrawie odbyła się kolejna edycja międzynarodowych zawodów „Taekwon-Do Moravia Open 2019”. W zawodach wzięło udział 430 zawodników z pięciu państw, takich jak: Bośnia i Hercegowina, Czechy, Polska, Słowacja i Słowenia. Na tej imprezie nie mogło zabraknąć reprezentacji Stowarzyszenia „Hwa-Rang” z sekcjami w Drzonowie i Dźwirzynie. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali w tym jeden 1 złoty, 6 brązowych, 3 brązowe.

Lista medalistów przedstawia się następująco:
Kotlorz Walter – złoto w układach formalnych i srebro w technikach specjalnych;
Mleczko Dawid – srebro w układach formalnych i srebro w technikach specjalnych;
Skubisz Bartosz – srebro w układach formalnych;
Skubisz Jakub – srebro w technikach specjalnych;
Wolak Grzegorz – srebro w układach formalnych;
Jefimczyk Krzysztof – brąz w układach formalnych, brąz w technikach specjalnych;
Warlikowska Martyna – brąz w układach formalnych.

Niewiele szczęścia zabrakło Marcelowi Sobczakowi, który na ponad 40-stu zawodników zdobył „najgorsze” dla sportowców czwarte miejsce. Podobnie było w przypadku Marceliny Skwarek, która w swojej kategorii na 34 zawodniczki zdobyła również 4 miejsce. Niestety, o pechu może mówić też Kacper Czołnowski – na 24 zawodników zdobywa 5 miejsce. Nie zmienia to jednak faktu, iż to bardzo dobre lokaty biorąc pod uwagę tak mocno obsadzone kategorie i wysoki poziom zawodów. Udział w zawodach bez miejsc medalowych, ale z dużą dawką nauki i pokory wzięli również: Czołnowska Maja, Mroczyńska Marysia, Warlikowska Maja, Kopij Julia i gościnnie Matthew Kolikow z Kołobrzeskiej szkoły „Jul-Dong”.

Zawody odbyły się w przepięknej hali lekkoatletycznej – największym i najnowocześniejszym tego typu obiekcie w Czeskiej Republice. Zawodnicy po ciężkich startach mieli okazję zwiedzać Ostrawę, która szczególne wrażenie zrobiła na nas wieczorową porą. W ramach rozluźnienia i rozładowania stresu związanego z udziałem w tak dużej międzynarodowej imprezie organizowaliśmy treningi na powietrzu na pięknym Ostrawskim rynku, czym wzbudzaliśmy zainteresowanie czeskich przechodniów.

Kolejne wielkie zawody za nami, kolejne ogromne emocje, które czasami dawały nam radość z wygranych, a czasem łzy porażki. Taekwon-Do uczy też przegrywać i motywuje nas do dalszej cięższej pracy na treningach.

Wyjazd na te prestiżowe zawody został dofinansowany przez Gminę Kołobrzeg w ramach udzielonej dotacji na realizację zadania publicznego w zakresie promocji sportu i kultury fizycznej, za co serdecznie DZIĘKUJEMY!

Wszystkich, którzy chcieliby zacząć przygodę z Taekwon-Do, poprawić swoją sprawność fizyczną, przeżywać podobne emocje, brać udział w zawodach w Polsce i za granicą serdecznie zapraszamy na treningi w każdą środę i piątek w Dźwirzynie od 14:30 – 15:30 grupa początkująca i średniozaawansowana i w Drzonowie od 16:00 do 17:00 grupa początkująca i od 17:00 do 18:30 grupa zaawansowana.

Więcej informacji o miejscu i czasie treningów można uzyskać u trenera Dawida Świtonia pod numerem telefonu 519 470 530 lub na stronie Stowarzyszenia: www.hwa-rang.pl

Tekst i zdjęcia Dawid Świtoń. Do pobrania dostępne >>>> tutaj <<<<